2021.04.17

A röszkei templom toronykilátójának kialakítása - nyertes pályázat (EGYH-EOR-16-0823)

A röszkei templom toronykilátójának kialakítása (EGYH-EOR-16-0823 kódjellel ellátott pályázat; elnyert összeg: 1500000 Ft) három tételből állt össze: a templom sekrestyéjében a nyílászárók cseréjéből, a kazánház felőli külső bejárati ajtó cseréjéből, valamint a templomtorony belső faszerkezetének részleges felújításából, és az egyik zsalugáteres ablak kilátónak való átalakításából. A kivitelezést a STONE 95 Kft. nyerte el pályázat útján. A STONE 95 Kft. megrendelésére a nyílászárókat a ROLLÓ-MR Kft. gyártotta le, a bejárati ajtót a MIFA-Hungary Kft. készítette el, a faanyagot az Ács-Fa Kft. szállította.

A projekt célja egyrészt a templomépületen végzett legszükségesebb munkanemeket érintette (sekrestye nyílászáróinak cseréjével energetikai korszerűsítés és hatékony energiagazdálkodás, mivel a helyiségben konvektoros gázfűtés van; továbbá a kazánház felőli külső ajtó cseréjével az épület biztosítása és védelme). A torony kilátójának kialakításáról több mint tíz éve született döntés az egyházközségi képviselő-testületben. Az elmúlt évek során a több mint száz éves templom korábban még fel nem újított torony-feljárója baleset-veszélyessé vált, a harangok, valamint a mellettük található elektronikai szerkezet elérése is problémát jelentett. A szükséges felújítással sikerült a régóta tervezett kilátót is kialakítani, amely lehetőséget biztosít a település lakóinak, hogy a falut, a Holt-Tisza természetvédelmi területét és a határt a legszebb panorámából tekinthessék meg.

emmi_logo.jpg

emet_logo.jpg