Hírek - SZERTARTÁS-FELVÉTELEK

Szentmise Röszke - 2021.04.11.

Húsvéthétfői szertartás - 2021.04.05.

Húsvétvasárnapi szertartás - 2021.04.04.

Nagyszombati szertartás - 2021.04.03.

Nagypénteki szertartás - 2021.04.02.

ÚJ KÖZLEMÉNY

A Szeged-Csanádi Egyházmegye Püspöki Hivatalának 2021. március 26-án tett közlése szerint az elmúlt napok járványértékeléseit figyelembe véve Dr. Kiss-Rigó László megyéspüspök úr úgy határozott, hogy a Szeged-Csanádi Egyházmegye területén az eddigi járványügyi rendelkezések a húsvéti ünnepekre, ill. Húsvét után is érvényben maradnak. Nem lehetséges a szabadtéri liturgiák megszervezése sem.

Nagycsütörtök - 2021. 04. 01. szentmise

Dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök határozata (153/2021) alapján, a járványhelyzet alakulását figyelembe véve a Szeged-Csanádi Egyházmegye területére vonatkozóan 2021. március 8-cal a következő rendelkezések lépnek hatályba:

1. A nyilvános szentmisék, liturgiák szünetelnek. Az elfogadott miseszándékokat a felajánlóval megbeszélve át lehet tenni későbbi időpontra, vagy a ’nép nélkül’ bemutatva a szentmisét el lehet mondani.

A templomok nyitva lehetnek egész nap, lehetőséget adva a híveknek a személyes imádságra.

A szentségek kiszolgáltatása a korábban megküldött római rendelkezések alapján történhet.

2. Temetési gyászmiséket egy későbbi időpontra kell halasztani, amikor már lehetségessé válik az elvégzésük.

Temetések alkalmával csak a ravatalozón kívül lehet végezni a szertartást, figyelembe véve az egészségügyi előírásokat.

Jelen rendelkezések a visszavonásig maradnak érvényben.